Nieskończona Opowieść z Jackiem Piekarą - rozwiązanie II etapu

Widzę, że przekorna polska dusza zagrała u wielu z Państwa i skoro napisałem, że kukawka nie ma żadnego znaczenia dla naszej opowieści, to żeście tę biedną kukawkę eksploatowali ile wlezie. Ale za to nagrody nie będzie :).

A teraz zdradzę Państwu, jakie zostawiłem ślady, aby pomóc Wam dostrzec, że w opowiadaniu zdarzy się coś niedobrego:

1. bohater wspomina o mimikrze i jej dobrodziejstwach. To częste zachowanie u ludzi, którzy chcą ukryć swoją właściwą naturę

2. Stormen czyli nazwisko głównego bohatera jest anagramem słowa “monster”

3. mama Buffy ostrzegała ją, że w Sunnydale nie jest tak bezpiecznie jak kiedyś

4. bohater jest zafiksowany na punkcie jednego tylko typu kobiecej urody, o matce mówi per “mamunia” i nosi jej zdjęcie w portfelu… Podejrzane, prawda?

 

A teraz pora na ślad o średnicy jednego mikrometra. Jak ma na imię główny bohater? Dex. Od jakiego imienia jest to zdrobnienie? Dexter. A co robi Dexter w naszym ulubionym serialu? Poluje na ludzi. A jak poluje? Wbijając  im w szyję igłę strzykawki! :)

 

W związku z tym gorące brawa dla Wojtasa10, który podążył idealnie tropami, jakie zostawiłem (otoczyłem jej szyję ramieniem i wbiłem igłę strzykawki w szyję). I oczywiście niepodważalne pierwsze miejsce i nagroda. Ale ponieważ jeszcze trzy osoby zbliżyły się do rozwiązania problemu, więc postanowiłem im przyznać osobiste wyróżnienia: po egzemplarzu mojej najnowszej książki “Ja, inkwizytor: Głód i pragnienie” (zupełna świeżyzna, od piątku w księgarniach). I są to: sprocelewski (wyciągnąłem z bocznej kieszeni paralizator i musnąłem nim szyję dziewczyny), BellyJean (przyłożyłem jej do twarzy chusteczkę nasączoną chloroformem, po czym zemdlała) oraz marudnicka (wprawnym ruchem przyłożyłem szmatkę nasączoną chloroformem do jej pięknych ust lub przyłożyłem jej do szyi wibrator, przerobiony domowym sposobem na paralizator).

Państwa, którzy byli nieco dalej tak jak PamelaJanik (uderzyłem ją w skroń z taką siłą, że straciła przytomność) czy Matatjahu (szybkim uderzeniem w potylicę pozbawiłem ją przytomności i pospiesznie ruszyłem) oczywiście dostrzegłem, ale wprowadziliście element brutalności, a przecież Dex kocha Buffy i jest delikatnym dżentelmenem, a nie jakimś opryszkiem z pałką w nogawce :).

Za kilka dni następny etap naszej historii. Buffy trafi do domu Dextera i zobaczymy jak sobie poradzi z marzeniami, oczekiwaniami oraz pragnieniami naszego bohatera.

Serdecznie Państwa pozdrawiam, dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie i zapraszam do kolejnej odsłony.

«OD ORGANIZATORÓW»

Zwycięzca drugiego etapu otrzymuje smartfon HTC Desire 300.

W razie pytań, piszcie na maila: nieskonczona-opowiesc@blomedia.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nieskończona opowieść:

Nieskończona Opowieść z Michałem Witkowskim cz. II - HTC Desire 816 do wygrania! Nieskończona Opowieść z Michałem Witkowskim - wyniki II etapu Nieskończona Opowieść z Michałem Witkowskim - część I i kolejny etap! Nieskończona Opowieść z Michałem Witkowskim - rozwiązanie pierwszego etapu Nieskończona Opowieść z Michałem Witkowskim – ZACZYNAMY Na styku literatury i technologii: od Gutenberga do kotów zmodyfikowanych genetycznie Ewolucja książki: audiobooki z wibracjami, orkiestrami i znanymi aktorami Czy pisarzy zastąpią algorytmy i roboty? Nieskończona Opowieść z Jackiem Piekarą - WIELKI FINAŁ! Nieskończona Opowieść z Jackiem Piekarą - prawie koniec! Nieskończona Opowieść - zakończenie i ostatni etap - WYGRAJ nowego HTC One M8! Nieskończona Opowieść z Jackiem Piekarą - część III Nieskończona Opowieść - ostatni etap (rozwiązanie)