Nieskończona opowieść z Gają Grzegorzewską - zakończenie i rozwiązanie

Cześć!

No i dobrnęliśmy wspólnie do końca opowieści i do ostatniego etapu.

Liczba propozycji tytułów, przyznam, zaskoczyła mnie i powaliła. I znowu nie było łatwo.

Wiele tytułów było dobrych, zabawnych, zaskakujących, absurdalnych. Przy wyborze musiałam też cały czas pamiętać o tym, by tytuł nie zdradzał za wiele z treści, a równocześnie zgrabnie ujmował charakter opowiadania.

Po pierwszej eliminacji zostały mi aż 52 tytuły! W kolejnym etapie postanowiłam być bardziej surowa. Do ścisłej czołówki dostały się następujące propozycje:
WojciechK - „Dom obłędu”
m4recki – „Kreacja doskonała”
MichalKowalski – „W cieniu Supermana”
AxlR - "Podwójne życie superbohatera"
jesiol - "Nie do końca tak jak myślisz"
nieosiagalny - „Nienormalni”
zigbee - „Ukryci na widoku”
Ewia - "Ośrodek złudzeń"
woelnadrzewna1 - "Efekt Herosa"
malibu - „Ośrodek Badań nad Supermocami”
LukasBDG - "Osobliwiec"
symi - "Nowicjusz"
kropkacompl - "Przepis na Superbohatera"
GrzegorzLesniak - "Drugoplanowy Bohater"
Siena - "Trzy po trzy, a cztery przez czynnik X"

Przeczytałam kilka razy wszystko, a następnie zawęziłam moje poszukiwania tytułu doskonałego do tych trzech: „Dom obłędu”, "Osobliwiec", "Nowicjusz".

 

Ostatecznie zdecydowałam, że opowiadanie o Everymanie będzie nosiło wymyślony przez LukasBDG tytuł „Osobliwiec”.

 

Spodobało mi się jego brzmienie i tajemnica ukryta za nieistniejącym słowem „Osobliwiec”. Jest intrygujące, a równocześnie w jakiś sposób niepokojące, każe się zastanawiać, co za stwór kryje się za tym pojęciem, określeniem, nazwą własną… czymkolwiek Osobliwiec jest… Tytuł równie dziwaczny jak całe opowiadanie.

Dziękuje Wam za wspólną dwumiesięczną zabawę i wszystkie pomysły. Wygranym gratuluję, a wszystkim życzę dalszej weny w kolejnych odsłonach Nieskończonej opowieści i nie tylko! Piszcie, bo pisanie wbrew temu, jak się powszechnie uważa, to nie tylko znój, wypruwanie flaków i cierpienie, ale też wielka radość i przyjemność!

Pozdrawiam
Gaja

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nieskończona opowieść:

Nieskończona Opowieść z Michałem Witkowskim cz. II - HTC Desire 816 do wygrania! Nieskończona Opowieść z Michałem Witkowskim - wyniki II etapu Nieskończona Opowieść z Michałem Witkowskim - część I i kolejny etap! Nieskończona Opowieść z Michałem Witkowskim - rozwiązanie pierwszego etapu Nieskończona Opowieść z Michałem Witkowskim – ZACZYNAMY Na styku literatury i technologii: od Gutenberga do kotów zmodyfikowanych genetycznie Ewolucja książki: audiobooki z wibracjami, orkiestrami i znanymi aktorami Czy pisarzy zastąpią algorytmy i roboty? Nieskończona Opowieść z Jackiem Piekarą - WIELKI FINAŁ! Nieskończona Opowieść z Jackiem Piekarą - prawie koniec! Nieskończona Opowieść - zakończenie i ostatni etap - WYGRAJ nowego HTC One M8! Nieskończona Opowieść z Jackiem Piekarą - część III Nieskończona Opowieść z Jackiem Piekarą - rozwiązanie II etapu Nieskończona Opowieść z Jackiem Piekarą - CZĘŚĆ II Nieskończona Opowieść z Jackiem Piekarą - rozwiązanie I etapu Nieskończona Opowieść z Jackiem Piekarą - ZACZYNAMY Nieskończona Opowieść - ostatni etap (rozwiązanie) Nieskończona Opowieść z Jackiem Dukajem - ostatni etap! Zaproponuj tytuł i wygraj HTC One Max! Nieskończona Opowieść z Jackiem Dukajem - CAŁOŚĆ OPOWIADANIA Nieskończona opowieść z Jackiem Dukajem - rozwiązanie II etapu Nieskończona opowieść z Jackiem Dukajem - część druga Nieskończona opowieść z Jackiem Dukajem - rozwiązanie drugiego etapu Nieskończona Opowieść z Jackiem Dukajem - część I. Wygraj HTC Desire 300! Nieskończona opowieść z Jackiem Dukajem - rozwiązanie I etapu