Nieskończona Opowieść z Jackiem Piekarą - prawie koniec!

 

Pewnie Państwo myślicie, że to już koniec? Że będzie ostateczne rozstrzygnięcie, nagroda, laureat, triumfalne fanfary, historyczna chwała dla zwycięzcy i wieczna, nieutulona zgryzota dla pokonanych? Nic z tego! Zaskoczyliście mnie ogromem propozycji i czuję się przytłoczony, przygnieciony oraz lekko skonfudowany (choć też uradowany Waszą aktywnością i fantazją).

Tak więc chciałbym, abyście mi pomogli w werdykcie i w związku z tym uroczyście ogłaszam konsultacje społeczne.
Przedstawiam Wam dziewięć tytułów, które według mnie spełniły trzy warunki.

Warunek pierwszy: pasowały do treści opowiadania.
Warunek drugi: nie zdradzały ani szczegółowych rozwiązań ani puenty.
Warunek trzeci: najbardziej mi się podobały.

Czekam na ożywioną dyskusję nad poniższymi dziewięcioma propozycjami (tylko nad nimi!!!)! Za udział w owej dyskusji będą nagrody. Telefonu Wam nie dam, bo nie mam :), ale mam jeszcze jakiś zapasik własnych książek w wersji pisanej i audiowej, więc skoro mam to rozdam. Oczywiście jak zwykle: rozdam, ale nie wszystkim, bo co zrobić, świat generalnie nie jest sprawiedliwy… A korzystając z okazji pozdrawiam Kasię (Kaska1981), tak jak prosiła.

Czekam na na Państwa opinie do 23.59.59 w środę 16 kwietnia. Wtedy też podejmę ostateczną decyzję, o której przeczytacie w piątek rano. Może tak być?

Wybrane tytuły podałem w kolejności alfabetycznej. No i proszę mnie popchnąć w którąś stronę. Zobaczymy co z tego wyjdzie… Zastanówcie się nie tylko nad urodą danego tytułu, ale również nad jego czytelniczą atrakcyjnością (bo to nie zawsze idzie w parze). Czyli jakbyście widzieli poniższe propozycje jako spis treści, to które opowiadanie chcielibyście przeczytać najpierw? Aha, jeszcze jedno: autorzy poniższych tytułów mogą rekomendować swoje własne pomysły, jeśli tylko zechcą. A czemu nie? W końcu jak człowiek sam siebie nie pochwali, to kto go pochwali???

1. A Ty co dostałeś w prezencie? - marudnicka

2. A Ty co dostałeś od Marsjan? - Raven85Krak

Tytuły zawierające pytanie skierowane wprost do czytelnika są zawsze interesujące i przyciągają uwagę. Tak jest również tym razem.

3. Boję się Marsjan nawet gdy przynoszą dary - elasss

Ładne i inteligentne odwołanie do mitologii. No i wiadomo, co się stało z tymi, którzy pochopnie i nierozważnie przyjęli dar od Greków (przypominam, że chodziło o Konia Trojańskiego)

4. Dildo, pierścionek i historia pewnej miłości - Raven85Krak

Zawsze lubiłem wyliczanki w tytule, zwłaszcza kiedy działają na zasadzie kontrastu tak jak tutaj.

5. Pierścień i wibrator - elasss

Prawie jak Pierścień i Róża, poza tym te same zalety co numer 4.

6. Pudełko z marzeniami - ZmoR

Zupełnie jak “Sklepik z marzeniami” Kinga, więc możemy odczuwać słuszny niepokój czytając ten tytuł (a mnie jeszcze się kojarzy z opowiadaniem Ursuli LeGuin “Pudełko z ciemnością”). Poza tym Marsjanie wszystkie prezenty dają w pudełkach, więc pasuje (swoją drogą jak ci Marsjanie wsadzili do pudełka Corvettę???).

7. Szach Mars - Imbaman

Zabawne, zwięzłe, inteligentne i celnie trafiające w meritum tekstu. Przypominam, że Dexter za czasów szkolnych był w kółku szachowym, więc ten tytuł tym bardziej pasuje.

8. Wszystko będzie dobrze, panie Dexterze - LuckyLuke33

Naprawdę urocze i słodkie :). Kto wie, może naprawdę wszystko będzie dobrze?

9. Zbrodnia i nagroda - elasss

Po pierwsze kłania nam się w tym momencie Dostojewski (a on zawsze ładnie się kłania) i jego uroczy chłoptaś Raskolnikow, po drugie znowu mamy fajny kontrast w jednej wyliczance.

I jeszcze pozwolę sobie wymienić kilka tytułów, które przykuły moją uwagę, ale które w naszej finałowej dogrywce uczestniczyć nie będą:

Marsjanie: sklepik z nadziejami - Morelia (gdyby tytuł brzmiał “Marsjański sklepik z nadziejami”, to bym go zakwalifikował do finału.
Jak zostałem wydymany przez Marsjan: ANALiza przypadku — Kristoff (łaaadne :)
Niech zawarczą wibratory - Kaska 1981 (a “Traktory zdobędą wiosnę”!)
Koń marsjański - imbaman
Zwibrowany świat - Remikxp
Seryjny Romantyk - Paweł Szymanowski
Ja, Buffy i wibrator analny - czyli prawdziwa historia mojej miłości — AnitaZielonka
Pierścionek przeciwzaręczynowy - Matatjahu
Gdzie igła mówi dobranoc - valmont (świetny tytuł na reportaż o heroinistach)

A Dagmarze Lili Wieczorek dziękuję za piękną zamianę świętego Mikołaja na Marsjan w cytowanej piosence. Aż dreszcz człowiekowi przechodzi po plecach! :)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nieskończona opowieść:

Nieskończona Opowieść z Michałem Witkowskim cz. II - HTC Desire 816 do wygrania! Nieskończona Opowieść z Michałem Witkowskim - wyniki II etapu Nieskończona Opowieść z Michałem Witkowskim - część I i kolejny etap! Nieskończona Opowieść z Michałem Witkowskim - rozwiązanie pierwszego etapu Nieskończona Opowieść z Michałem Witkowskim – ZACZYNAMY Na styku literatury i technologii: od Gutenberga do kotów zmodyfikowanych genetycznie Ewolucja książki: audiobooki z wibracjami, orkiestrami i znanymi aktorami Czy pisarzy zastąpią algorytmy i roboty? Nieskończona Opowieść z Jackiem Piekarą - WIELKI FINAŁ! Nieskończona Opowieść - ostatni etap (rozwiązanie)